Raamat osteoporoosist

TUGEVAD LUUD KOGU ELUKS

Kõik, mida pead teadma, et hoida luude tervist ja vältida osteoporoosi 

Joan Bassey, Susie Dinan, Fiona Hunter, Emma-Lee Gow
Inglise keelest tõlkinud Kaja Riikoja, kirjastus Varrak 2013.

Raamatu saad soetada külastades veebilehte www.varrak.ee  või Varraku müügipunkte Kristiine keskuses (Endla 45, Tallinn) ja Rävala majas (Rävala pst 6, Tallinn).

tugevad luud_kaas2.indd
Põhjalik treeningukava ja läbimõeldud retseptid, et suurendada luude tugevust ja vähendada osteoporoosiriski.

Ligi pooltel üle 50-aastastest naistest ja ühel viiendikul samavanustest meestest on esinenud luumurde – ja seda peamiselt osteoporoosi tõttu. On oluline teada, et me saame ise palju ära teha, et kaitsta ja parandada luude tervist harjutuste ja sobiva toitumise abil. See raamat pakub soovitusi mõlemas valdkonnas.

Luudele mõeldud turvalised harjutused sobivad igas eas inimestele, need aitavad luid tugevdada ja annavad peale selle ka tugevamad lihased, paremas vormis keha, kaunima rühi ja kindlama tasakaalu.

Üle 120 isuäratava retsepti on toitumisnõustajate poolt valitud just seetõttu, et neis leiduvad vitamiinid ja mineraalained on eluliselt vajalikud tervete ja tugevate luude ehitamiseks ja säilitamiseks.

Raamatust leiad vastused küsimustele: mis on osteoporoos? kuidas luud vananedes muutuvad? kas sina kuulud riskirühma? kuidas osteoporoosi vältida ja ravida ning sellesse haigestumise riski juba varakult vähendada? kuidas kodus treenida ja millised harjutused on vajalikud just sulle? kuidas oma elustiili aktiivsemaks muuta? mida ja kuidas süüa, et osteoporoosiriski oluliselt vähendada?